Jakie leki stosować na agresję podczas menopauzy?

Dobry wieczór od jakiegoś czasu zaczynam mieć objawy menopauzy. Czy można brać coś na to bo mój poziom agresji jest bardzo wysoki . Myślę że sama z sobą nie mogę wytrzymać czasem . Mam wachania nastroju. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Z Pani opisu wnioskuję, że z powodu zachwiania równowagi hormonalnej, ma Pani poczucie irytacji i wahania nastroju.
W tej sytuacji, zachęcam Panią do suplementacji, dawkami biologicznie czynnego magnezu, witaminą B 12, witaminami z grupy B, szczególnie witaminą B 1 i B 2, B 6, oraz kwasu foliowego, oraz witaminy D 3 (w porozumieniu z lekarzem ginekologiem).
Niedobory wyżej wymienionych objawiają się zwiększoną drażliwością, nerwowością, depresją, obniżoną aktywnością koncentracji.

Dodatkowo proponuję systematyczną aktywność fizyczną, w formie spaceru, marszu na powietrzu.
Bardzo pomocne byłyby dla Pani systematyczne praktyki medytacyjne, które bardzo mocno Pani polecam.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu, na Skype.

Życzę Pani tylko dobrego nastroju,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl

Witam,

w okresie menopauzy wahania poziomu hormonów, szczególnie estrogenu, mogą przyczynić się do drażliwości i zmiennych nastrojów.
Z jednej strony można zastosować hormonalną terapię zastępczą- choć te rozwiązanie ma swoje minusy z uwagi na pewne objawy niepożądane.
Z drugiej- część leków przeciwdepresyjnych z grupy SSRI dobrze sprawdza się w okołomenopauzalnych zaburzeniach nastroju- i te stosuje u pacjentek z powodzeniem.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl