Jakie suplementy mogę zażywać, aby poprawić koncentrację?

Od jakiegoś czasu mam problemy z koncentracją w pracy. Wcześniej się to nie zdarzało. Jakie suplementy mógłbym zażywać, żeby poprawić koncentrację? Jakie badania mógłbym wykonać, żeby sprawdzić co może być powodem tych problemów z koncentracją?

Dzień Dobry Panu:)

Zacznę od tego, że zaprezentowany przez Pana symptom być może jest odpowiedzią Pana organizmu, na zbyt zadaniowe/zautomatyzowane działania i oczekiwania?

Mam mało danych, nie napisał Pan, jaki styl życia prowadzi Pan na co dzień; to ma fundamentalne znaczenie.
1. Czy regularnie uprawia Pan aktywność fizyczną?

Jest takie powiedzenie, którym się z Panem podzielę, że:
Ruch zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

2. Jaki styl odżywiania?
3. Czy efektywnie regenerują się Pana siły w czasie snu?

Odnośnie aplikacji witamin/minerałów istotne są:
* magnez (jak najwięcej "magnezu w magnezie")
* witaminy B1, B2, B6, B12,
* kwas foliowy,
* selen
* chrom,
* cynk
* wit. D3 (szczególnie w okresie wzmożonego wysiłku fizycznego/psychicznego/mentalnego) jest jak najbardziej niezbędna
(w/w w porozumieniu z Farmaceutą).

Niedobory wyżej wymienionych powodują (również!) uczucie zmęczenia, roztargnienia, spadek energii życiowej.
Deficyty witamin z grupy B są są przyczyną obniżenia zdolności koncentracji, drażliwości, nawet amnezji! stanu prodepresyjnego/depresyjnego oraz bezsenności.

Niestety nie mówi się o tym (wystarczająco często!) a to ma kluczowe znaczenie w codziennym dobrostanie fizycznym/psychicznym/mentalnym. Mam nadzieję, że udało mi się zadowolić Pana moją odpowiedzią na temat zależnych dot. optymalnego funkcjonowania procesów poznawczych (m. in. koncentracji).

Warto byłoby kontrolnie/osobiście skontaktować się z Neuropsychologiem, celem oceny funkcjonowania poznawczego.

Gdyby miał Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z życzeniami dla Pana satysfakcjonującej codzienności,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605