Jakie właściwości ma olej konopny?

Witamm chcialam zapytac czy olej konopny nadaje sie do salatek i zup czy tylko kosmetyki wlosow i skory jakie ma właściwości

Witam,

tak olej konopny nadaje się do spożywania na surowo, jednak nie należy go poddawać obróbce termicznej. Jest to olej, który zawiera wysoką zawartość niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, w idealnym stosunku kwasów omega-3 do omega-6, czyli 1:3. Olej konopny zawiera szereg witamin (A, C, E, z grupy B) oraz składników mineralnych (m.in. magnez, wapń, cynk), przeciwutleniaczy, aminokwasów i fitosteroli.

Pozdrawiam,
dietetyk Magdalena Borowiec
http://fit-amina.blogspot.com/

Witam,

Olej konopny oprócz zastosowania w preparatach kosmetycznych z powodzeniem może znaleźć zastosowanie w naszej kuchni. Zawiera on dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych, które wspomagają pracę m. in. układu odpornościowego oraz witaminę K, która ma właściwości przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Można go używać do wszystkiego z wyjątkiem smażenia.

Pozdrawiam