Jakie występują poziomy tyreoglobuliny we krwi?

Witam. Mam pytanie odnośnie wysokości tyreoglobuliny we krwi. W zeszłym roku przeszłam ciężkie zapalenie płuc z zatorowoscią plucna ,obecnie lecze się na niedoczynność tarczycy. Kilka miesięcy temu miałam usg tarczycy i wszystko było w porządku. Teraz robiłam badania tarczycowe i ogólna morfologia jest w normie , cukier w normie, TPO,TSH , T3i T4 w normie tylko tyreoglobulina wynosi 615 i nie wiem dlaczego. Dodam jeszcze że jestem w 3 miesiącu ciąży. . Lekarz zlecił badanie tyreoglobuliny tak po prostu. Byłam na wizycie kontrolnej Ale nie uzyskałam konkretnej odpowiedzi . Jedynie że prawdopodobnie to może być zapalenie tarczycy i nic poza tym. Nie dostałam skierowania na usg ani powtórnego Badania tego czynnika, jedynie TSH Ft3 i Ft4 Ani żadnego leku na ustabilizowanie tego czynnika.

Jako normę dla tyreoglobuliny przyjmuje się wartości 1-30 ug/l. Przekroczenie normy pojedynczego markera nie stanowi wskazania do leczenia, szczególnie przy braku objawów i właściwych poziomach TSH, fT4 i fT3. Jeżeli niepokoi Panią stan zdrowia lub występują niepokojące objawy proponuję zapytać lekarza prowadzącego przy następnej wizycie. Pozdrawiam.