Jem dużo a mam niedowagę - co zrobić, żeby przytyć?

Witam. Mam 21 lat, 170 cm wzrostu, waga 50 kg. Jem wieczorami, ponieważ nie pozwala mi na to praca, jem strasznie dużo, jednak od zawsze mam niedowagę - około 15 kg - i nie wiem do jakiego lekarza mam się z tym udać i jakie badania robić... Kiedyś ćwiczyłem na siłowni, obżerałem się i jadłem odżywki przez rok - przytyłem tylko 4 kg. Oprócz tego często mam wodnisty stolec, rzadziej bóle brzucha, jednak prawie codziennie mam wzdęcia. Parę miesięcy temu miałem owsiki, nie leczyłem tego. Problem niedowagi mam od urodzenia, palę papierosy dość długo, ale od jakiegoś czasu (ok. pół roku) potrafię zjeść 2 kg ziemniaków, 3 jajka sadzone i dodatki np. duży schab... Po każdym zjedzeniu czegoś na occie i po kapuście kiszonej mam problemy z żołądkiem, często mam zgagę - co prawda stres jest u mnie na porządku dziennym, więc już nie wiem co mi może być. Jedno wiem, że chcę przytyć, ale nie mogę :( Proszę o pomoc. Dziękuję
21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Stwierdzenie obecności pasożytów, takich jak, wymaga leczenia - jeśli nie dla siebie to z powodu stanowienia zagrożenia dla otoczenia - jest Pan źródłem zakażenia dla osób korzystających z tej samej toalety oraz innch przedmiotów codziennego użytku, zarówno w domu, w pracy, jak i w miejscach użyteczności publicznej.
Niepokojącym objawem są wodniste stolce. Wyjśsnienia wymaga częstotliwość, okoliczności występowania etc. Ponadto wskazane jest ogólne sprawdzenie Pana zdrowia. Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego - zbierze dokładny wywiad i zbada fizykalnie, następnie zleci odpowiednie badania i ew. konsultacje specjalistyczne. To wszystko pomoże wyjaśnić czy niska masa ciała jest wynikiem choroby, czy wynika z Pana konstytucji w połączeniu z trybem życia etc. Tak niska masa ciała rzadko występuje u zupełnie zdrowych osób, ale może wynikać właśnie z "niehigienicznego" trybu życia - nie w sensie dbania o czystość, a dbałości o ogólny stan zdrowia - tzn. niedojadanie, żywienie się pokarmem nienajlepszej jakości, palenie papierosów, silny stres etc. Wyjaśnienie tego pomoże opracować plan zwiększenia masy ciała.
Pozdrawiam