Wieczorne wzdęcia, gazy i zgrubienie na lewo od pępka a wada postawy

23 lata, pacjent, po 4-tyg terapii polprazolem 40mg. Objawy refluksu spowodowane najprawdopodobniej stresem. Od dłuższego czasu mam wieczorne wzdęcia, stolce były ostatnimi tygodniami różne, z resztkami pokarmów, jaśniejsze, pieniste, mniejsza była ich objętość. Mniej jadłem, mniej piłem przez stres. Wracam do normalnego życia, ale wieczorami mam mi gazy które uwalniają się dopiero na toalecie lub podczas leżenia. Na lewo od pępka widać jakby zgrubienie. Czy może to wynikać z wad postawy?

Aleksander Ropielewski

Tego typu dolegliwości mogłyby być spowodowane bardzo zaawansowanymi wadami postawy. Przyczyny w pierwszej kolejności należy zdecydowanie upatrywać w układzie pokarmowym.