Jestem po porodzie i biorę tabletki - dlaczego cały czas krwawię?

Mam pytanie od dwóch dni stosuję tabletki antykoncepcyjne. Problem w tym, że jestem 3 tygodnie po porodzie i nadal krwawię. Czy te tabletki mi pomogą? Stosuję je tylko raz dziennie bo akurat takie mi lekarz przepisał. Proszę o odpowiedź. Dzięki, Marta
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Plamienia powinny ustąpić po kilku dniach przyjmowania tabletek. Niezbędne jest podniesienie hormonów we krwi do odpowiedniego poziomu co trwa niestety jakiś czas. Chciałabym jednak uprzedzić, że jednymi z najczęściej występujących działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych są plamienia, które nie powinny być aż tak nasilone.

W przypadku stale utrzymujących się plamień w trakcie następnego miesiąca radziłabym udać się do ginekologa, który określi przyczynę ich występowania.

Pozdrawiam