Kaszel i gula w gardle

Od 3 tygodni kaszlę. Początkowo byłsuchy. W nocy 1,5h leżałam i cały czas kaszlałam. W dzień krócej i częściej. Zaraz po wstaniu albo np: przy mówieniu, czuję podrażnienie/gule w gardle ale brak zaczerwienienia. Od tygodnia mam odruch wymiotny, nic nie zwracam.Dzisiaj rano prawie się dusiłam. Łapałam powietrze głośno (jak żaba :) ) Teraz kaszel rano mokry (mało wydzieliny), w ciagu dnia suchy. Po napadach kaszlu czasem nie mogę mówić. Czuje jakby struny głosowe były "uwiezione", glos zmieniony.

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję wizytę u lekarza, konieczne badanie, przede wszystkim osłuchanie czy nie ma zmian nad płucami.
Pozdrawiam