Kaszel i kłucie w klatce piersiowej po wysiłku

Witam. Mam 16 lat i od 2 lat mam kaszel ( czasami kaszle, a czasami nie - po wysilku raz se kaszlne i jest ok). Czasami gdy dluzej siedzialem zgarbiony przy komputerze bolalo mnie z prawej strony klatki, lecz zdarzylo sie to po 30-50 min od wstania z krzesla. Wtedy chwile kluje i przestaje. Od dziecka mam problem z wzieciem glebokiego oddechu. Po jezdzie na rowerze nic mi nie bylo ( raz kaszlnalem ) a bole w klatce mialem max 4-6x raz mocny ze sie bilem w tym miejscu, zeby przestalo. Czy to rak?
16 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Spokojnie, zgłaszane objawy nie są oznaką choroby nowotworowej czy raka. Być może masz nadreaktywne oskrzela i kurczą się one w nieodpowiednich momentach powodując duszność. Astma bo o niej mowa jest chorobą z którą można normalnie żyć. Warto jednak nie fiksować się tylko i wyłącznie na jednej jednostce chorobowej i dlatego polecam Ci abyś udał się do swojego lekarza rodzinnego i jeszcze raz przedstawiał swoje dolegliwości. Prawdopodobnie lekarz zaleci zdjęcie RTG płuc i podstawowe badania. Pomocna może okazać się także spirometria.