Katar, kaszel i ból gardła po łyżeczkowaniu macicy

W srode miałam łyżeczkowanie macicy ze względu ma poronienie zatrzymane. W piątek zaczęłam miec katar, lekki kaszel i poczatkowo bol gardła. Czy takie objawy świadczą o tym ze cos dzieje sie w macicy -infekcja, zapalenie? Czy sa to objawy niezależne? Po prostu przeziębienie? Ogólnie czuje sie dobrze, nie czuje sie chora, nie mam goraczki, krwawienie jest coraz mniejsze czasami czuje lekkie skurcze w brzuchu. Słyszałam ze bol gardła występuje po usypianiu (byłam usypiana). Czy to prawda?

Witam!
Występowanie kataru, kaszlu i bólu gardła jest typowe dla infekcji wirusowej. W przypadku zakażenia w drogach rodnych objawami byłyby raczej stany podgorączkowe, gorączka, upławy, bóle brzucha.
Ból gardła może występować, jeśli było się intubowanym do zabiegu. Podczas łyżeczkowania intubacja często nie jest wymagana.
Podsumowując, jest Pani najprawdopodobniej lekko przeziębiona. Proszę pamiętać o przyjmowaniu dużej ilości płynów (woda, soki, herbatka) i wypoczynku.