Kiedy po antybiotyku powróci skuteczność antykoncepcyjna?

Witam! Pisze w takiej sprawie otóż 3 lutego skończyłam brać antybiotyk, był to mój 2 tydzień przyjmowania antykoncepcji. 10 lutego (włącznie) skończyłam brać tabletki antykoncepcyjne i od 11 lutego zrobiłam 7-dniową przerwę i moje pytanie jest następujące: od kiedy będę w pełni zabezpieczona? Kiedy nie będę musiała stosować dodatkowego zabezpieczenia?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Antybiotyk, który Pani przyjmowała obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. W takiej sytuacji przez okres przyjmowania antybiotyku oraz 7 dni po skończeniu jego przyjmowania należy stosować dodatkowe zabezpiczenie np. prezerwatywę.

Pozdrawiam