Kłucie i łaskotanie między moszną a odbytem

Witam! Na początku chciałbym powiedzieć, że jestem osobą niepalącą, nie pijącą nałogowo, wzrostu 188 cm, wadze ok. 88 kg. Mężczyzna, 25 lat. Otóż mój problem jest następujący, od kilku tygodni czuję pomiędzy nogami, między moszną a odbytem kłucie i łaskotanie (uczucie jakby dwa kamienie tarły się o siebie). Miałem robione badanie USG jamy brzusznej niedawno, razem chyba z prostatą, bo było napisane, że jest jednorodnych rozmiarów (ale nie jestem pewien, czy lekarz jest w stanie poprzez brzuch zobaczyć prostatę na tym monitorku, zapytał mnie również o to, czy czuję ból przy oddawaniu moczu). Nie czuję bólu podczas oddawania moczu, strumień jest normalny, taki jak zawsze był. Ostatnio zaobserwowałem, że po oddaniu kału czuję dyskomfort, nie wiem jak to opisać, jakby była tam jakaś poduszeczka, ale nie zawsze to się zdarza. Od piątku chyba, co mnie najbardziej zaniepokoiło, mam wrażenie jakbym miał napuchnięte wewnętrzne strony ud. Może to efekt przewrażliwienia już na tym punkcie, bo praktycznie codziennie się badam. Jestem osobą nerwową, na pewno mam nerwicę, tylko niezdiagnozowaną. Potrafię sobie wmówić, że mam chorobę. Wiem, że powinienem udać się do lekarza, i tak też zrobię, ale wolę się najpierw przygotować do tego co mogę usłyszeć. Pozdrawiam.

Trudno mi konkretnie odpowiadać na takie pytania bez bezpośredniego badania. Takie objawy mogą mieć różne podłoże, różną naturę. Być może jest to efekt np. żylaków odbytu, być może jakiegoś zapalenia gruczołu krokowego, a być może. Na pewno musi Pana zbadać bezpośrednio lekarz. Zapewne będzie konieczne badanie palcem przez odbyt (ocena ujścia odbytu oraz gruczołu krokowego) jak też i być może np. wykonanie RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa (bóle związane np. ze zwyrodnieniem tego odcinka kręgosłupa). Niewykluczonym jest, że ból jest bólem neuralgicznym, czyli spowodowanym samoistnym podrażnieniem nerwów obwodowych. Tak często zdarza się u osób znerwicowanych.