Kłucie serca i tętno na poziomie 100

Witam. Mam 21 lat i ostatnio często kłuje mnie serce, tętno mam ok. 100. Zaczęło się od tego iż byłem w kinie, wypiłem troszkę coli później zaczęło mnie kłuć ale po kilku minutach przestało. Jak wstałem bardzo zakręciło mi się w głowie ale po chwili wszystko było w porządku. Pijam tylko kawę rozpuszczalną. Często właśnie kłuje mnie serce i niekiedy boli w mostku. Nie wiem czy muszę udać się z tym do lekarza czy po prostu może się takie coś zdarzyć. Proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić konieczność dalszego postępowania diagnostycznego lub leczniczego.

Renata GrzechociĹska

W przypadku takich objawów zawsze należy wykluczyć chorobę organiczną, dlatego proponuję wykonać EKG i morfologię krwi oraz udać się do lekarza rodzinnego.