Kołatanie serca i uderzenia gorąca podczas uczucia głodu

Witam. Pare razy w tym miesiącu zdarzyło mi się, że gdy poczuję głód, a nie mam możliwości odrazu coś zjeść robi mi się gorąco, serce szybciej zaczyna mi bić. Muszę wszystko zistawić I zjeść chociaż banana bo czuję, że za chwilę zrobi mi się słabo. Co to może być? Gdzie mam z tym iść, do jakiego lekarza?

Do psychologa. Wygląda to trochę na mechanizm paniki - "nie mam co zjeść -> to znaczy, że mogę zasłabnąć -> robi się gorąco -> poczucie zagrożenia wzrasta -> wzrasta lęk, który zostaje zniwelowany tylko przez natychmiastowe zjedzenie czegoś". Jeżeli Pani doskwiera ten problem, polecam skonsultować go właśnie z psychologiem. Pozdrawiam.