Kontuzja podczas biegu na 10 km

Witam. W czwartek robiłam ostanie przygotowania do biegu na 10km, który miał być 2 dni później (sobota). Po ćwiczeniach robiłam rozciąganie i poczułam jakby coś mnie "zaszczypało" powyżej kostki prawej stopy. Od razu schłodziłam to miejsce. Jednakże w sobote podczas biegu kontuzja znowu się odezwała. Ból jest dziwny. Jakby "szczypanie" wzdłuż żyły, czasem do połowy łydki czasem tylko w okolicy kostki. Nie mam opuchlizny, ani krwiaka. Proszę o pomoc. Ania

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie doszło do nadwyrężenia aparatu wiezadłowego stawu. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ortopedy o ile dolegliwości nie ustąpią pomimo leczenia zachowawczego.