Kontynuowanie stosowania antykoncepcji doustnej

Witam, mam pytanie odnośnie ponownego rozpoczęcia tabletek antykoncepcyjnych, 16.12 wzięłam ostatnią tabletkę i miałam krwawienie z odstawienia, 8 dnia powinnam wziąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania ale zupełnie zapomniałam,tego dnia kochałam się z chłopakiem. O tabletkach przypomniało mi się dopiero 4 dnia (nowego opakowania), wzięłam jedną nie myśląc, ale reszty już nie kończyłam. dzisiaj mam jakieś plamienie,czy możliwe, że to prawdziwy okres i powinnam rozpocząć zapomniane opakowanie?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji doszło do zmniejszenia ochrony antykoncepcyjnej. W celu weryfikacji ciąży warto wykonać test ciążowy. W celu ustalenia nowego harmonogramu przyjmowania tabletek proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.