Krwawienie z odstawienia - czy wszystko jest dobrze?

Witam, mam pytanie dotyczące tabletek 24+4, kiedy może wystąpić krwawienie. U mnie wystąpiło po 24 tabletce przed zażyciem 1 białej. Czy to jest prawidłowe? I czy obniża skuteczność antykoncepcji?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Krwawienie z odstawienia może wystąpić wcześniej. Jeżeli w trakcie cyklu przyjmowała Pani tabletki regularnie, nie występowały biegunki i wymioty ani inne czynniki mogące osłabiać skuteczność tabletek antykoncepcyjnych to nie ma powodu do obaw. W innym przypadku radziłabym wykonać test ciążowy za kilka dni, a do tego czasu stosować dodatkowe metody zabezpieczenia.
Pozdrawiam.