Krwawienie podczas zażywania pigułek - co się dzieje?

Witam, jestem po pierwszym opakowaniu tabletek, jednak nie zrobiłam 7-dniowej przerwy (by przesunąć datę krwawienia) i zaczęłam brać pigułki z następnego opakowania. Po zażyciu 4. tabletki pojawiło mi się krwawienie dość skąpe, jednak po 5. tabletce pojawiło się normalne krwawienie obfite. Czy wszystko jest w porządku, czy mam podstawy do obaw, że coś jest nie tak?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Krwawienie jest jednym z najczęściej występujących działań niepożądanych tabletek. Ze względu na pierwsze tygodnie ich stosowanie tego rodzaju dolegliwości mogą pojawiać się znacznie częściej z racji przystosowywania się organizmu do zwiększonego stężenia hormonów we krwi.

Wystąpienie nasilonego krwawienia w trakcie regularnego przyjmowania tabletek zawsze wymaga weryfikacji prawidłowości ich przyjmowania. Należy zastanowić się, czy nie było większych opóźnień w ich przyjmowaniu, czy nie było wymiotów, biegunek, czy nie stosowane były leki mogące wpływać na skuteczność antykoncepcji. Jeżeli jest Pani w stanie wyeliminować wszystkie te czynniki ryzyka, to nie ma powodu do niepokoju.

Pozdrawiam