Pigułki- czy konieczna jest zmiana?

Witam, Biorę C***** od ok. 1,5 roku. Nie ma żadnych skutków ubocznych. Niestety ostatnio nie trzymają mi cyklu . Dostaje okres przy 15-16 tabletce. Trwa on tak z 5-6 dni a podczas 7 dniowej przerwy już go nie mam. Czyli mój cykl przesunął się prawie o 7 dni. W tamtym miesiącu już tak było, ale myślałam, ze to może stres, dużo obowiązków itp. Niestety sytuacja znów się powtórzyła. Mam jeszcze 2 opakowania tych pigułek. Pigułki przyjmuje punktualnie robiłam test i nie jestem w ciąży. Proszę o informację czy cały czas jestem zabezpieczona? Czy konieczna jest zmian pigułek ? Nie chciałabym tego robić, bo te mi odpowiadają. Domyślam się, że ginekolog przepisze mi inne pigułki z większą dawka hormonów? Czy tak? Czy to konieczne, żeby w takim przypadku zwiększać dawkę? Czy mogę wybrać jeszcze spokojnie 2 opakowania i później zmienić pigułki? Dziękuje za odpowiedź M

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli przyjmowała Pani tabletki regularnie, nie stosowała innych leków, nie wystąpiły wymioty lub biegunka, to warto wyjaśnić przyczynę krwawień. Może być konieczna zmiana preparatu. Powinna się Pani skontaktować ze swoim lekarzem.