Krwawienie z odstawienia w czasie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Czy to normalne, by w trakcie przyjmowania leków antykoncepcyjnych (ostatni tydzień) pojawił się okres z tzw. odstawienia?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Okres z odstawienia, jak sama nazwa wskazuje, występuje  w przypadku obniżenia stężenia hormonów we krwi. Taka sytuacja zwykle ma miejsce w trakcie 7-dniowej przerwie. Zdarza się jednak, że krwawienia pojawia się w środku cyklu, na skutek pominięcia tabletki, przyjęciu leku obniżającego skuteczność preparatu lub wystąpienia biegunki lub wymiotów w 3-4 godziny po jej zażyciu.
Jeżeli nie doszło do zadziałania wymienionych czynników powinna Pani wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam.