Krwiak na nodze po upadku a leki na krzepnięcie krwi

Witam mój tata ma krwiaka na nodze po upadku na pień drzewa . Był u lekarza i okazało sie ze to krwiak , on promieniuje do kolana . Mój tata jest po zawale i bierze dużo leków , jednym z nich jest lek na krzepnięcie krwi . . . Czy ten krwiak to cos niebezpiecznego ? Bardzo sie boje .
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Podczas przyjmowania leków przeciwkrzepliwych istnieje znacznie większa skłonność do powstawania krwiaków. Jeżeli ten obecny powoduje dolegliwości bólowe lub dyskomfort można ewakuować krew podczas wizyty u chirurga lub ortopedy.