Leczenie depresji a odchudzanie

Dzien dobry. Od okolo dwoch miesiecy odchudzam sie, a od trzech miesiecy lecze sie takze na depresje. Niestety czesto nie udaje mi sie utrzymac w postanowieniu trzymania diety i podjadam. Od okolo miesiaca pojawiaja sie coraz silniejsze bole zoladka i nudnosci. Poczatkowo nie wymuszalam wymiotow lub robilam to sporadycznie, lecz od dwoch tygodni zdarza sie to coraz czesciej, w ostatnich dniach nawet kilka razy dziennie. Czy sa to objawy bulimii czy problemow z zoladkiem?

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Objawy świadczą o zaburzeniach odżywiania, może to być już bulimia. Początkowo prowokowała Pani wymioty a z czasem organizm przyzwyczaił się do konkretnej reakcji po zjedzeniu posiłku, dlatego występują one samoistnie. Częste wymioty i nieregularne odżywianie mają bardzo zły wpływ na stan żołądka, niszczą jego śluzówkę, w rezultacie może to prowadzić do powstania wrzodów a nawet nowotworów. Dlatego proszę skonsultować się z gastrologiem oraz psychologiem/psychoterapeutą. Potrzebna będzie terapia, zwłaszcza że oprócz problemów z zaburzeniami odżywiania, cierpi jeszcze Pani na depresję.

Pozdrawiam serdecznie.

Pozdrawiam serdecznie