Lęk przed pójściem do szkoły u osoby chorej na padaczkę

Witam opowiem w skrócie otóż mam lęk przed pójsciem do szkoły od ponad 4 lat (choruję na padaczke ale nigdy w szkole nie miałem ataku) ale codziennie ide z myślą kiedy i w jaki sposób nastąpi atak, z tego powodu często jestem nieobecny bo obawiam się właśnie tego że będę miał atak , wiele razy chodziłem do pielęgniarki co kończyło się tylko ziółkami na uspokojenie. Biore swoje leki ale momentalnie gdy rano wstaję czuję się źle na samą myśl o pójściu tam,leki uspokajające(relanium)nie dają efektu

Dzień dobry!
Aby poradzić sobie z lękami polecam terapię RTZ( Racjonalna Terapia Zachowania). W Poznaniu jest na Wildzie. Dostanie pani tam pomoc i poradę jak sobie radzić z problemem bez leków uspokajających. Pozdrawiam

Warto skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty. Przepracowanie rzeczywistych, głębszych przyczyn fobii szkolnej, a także wypracowanie sobie strategii radzenia sobie z sytuacji konfrontacji z lękiem (np napadu), pozwoli na uwolnienie się od objawów leku.