Lęk przed wyłaniającymi się postaciami w ciemności

Witam.Mam taki problem-gdy już mam wszystko zgaszone w pokoju, cichutko itd to kładę się do łóżka i zaczynam skupiać(przymrużam wtedy oczy) się na danym punkcie/elemencie/cieniu w moim pokoju to zaczyna on mi się zmieniać, np skupiam uwagę na fotelu to przybiera on różne formy typu:twarzy np.Gdy patrzę na cień rzucony od ekranu monitora przechodzący przez butelkę plastikową widziałem Jezusa w koronie cierniowa, jeszcze np jak zakryje czymś oczyToZCiemności wyłaniająSięRóżnePostacie.MIEJSCA BRAK

Może to być wynik działania Pana wyobraźni, ale może też świadczyć o problemach psychologicznych. Proszę skonsultować sprawę osobiście z psychologiem/psychiatrą. Pozdrawiam

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Trudno jednoznacznie określić podłoże Pańskich objawów. Dlatego warto porozmawiać na ten temat np. z psychologiem podczas konsultacji, który rzuci więcej światła na tę sprawę.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter
http://michalpyter.com

Witam. W ciemności wszystko wygląda inaczej, straszniej. Widzenie "potworów" (taki skrót myślowy) w ciemnym pokoju to domena dzieci i osób z bujną wyobraźnią, ale także osób zestresowanych, cierpiących na zespół lęku uogólnionego, bardzo skupionych na swoich doznaniach itd. Nie napisałeś, czy te postacie, które widzisz, są cały czas takie same, czy coś robią albo mówią, czy się ich boisz i czy możesz normalnie funkcjonować. Dlatego trudno mi stwierdzić, czy jest się czym martwić. Pozdrawiam!