Lęk przed wymiotami w ciąży

Mam pytanie, chcemy z narzeczonym mieć dziecko, on i ja bardzo lubimy dzieci wnet uwielbiamy, finansowo moj by dał rade wszystko utrzymać, tylko że ja boje się zajść w ciąże przerażają mnie te wymioty, słabości, omdlenia, puchnięcia, i to że ja często choruje to grypa,to gardło, to wychodzi żylak odbytu,to wypadają włosy,ale badania są b.dobre. Dlaczego mam strach? jak go przełamać? każdy tak ma? mam 24 lata i myślę że to najwyższa pora na 1 dziecko.

Mgr Agata Wons Psycholog, Katowice

Zajście w ciążę i urodzenie dziecka to duża zmiana życiowa, więc obok pozytywnych emocji dosyć naturalnie w tej sytuacji pojawiają się rożne lęki: czy dam radę? czy dziecko będzie zdrowe? czy maż będzie mnie wspierał? czy mamy dość pieniędzy na utrzymanie kolejnego członka rodziny?. Z częścią z nich się Pani uporała: "mąż ma dobre zarobki, lubimy dzieci, badania b.dobre". Jednak wydaje się że pod tymi obawami dot. Pani kondycji zdrowotnej i niedogodności w ciąży kryje się jeszcze coś. Pisze Pani że to : "najwyższa pora na I dziecko" i być może pod tym kryją się naciski otoczenia, do których chce się Pani dostosować nie będąc gotową. By dowiedzieć się z czego wynika ten brak gotowości i przepracować ten lęk wskazane byłyby regularne spotkania z psychologiem, psychoterapeutą.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza