Lęk w sytuacjach z innymi osobami

Witam.Ja mam podobne objawy, wydaje mi się że wszyscy też na mnie patrzą.Gdy jestem w sklepie i mam zapłacić to ogarnia mnie jakiś lęk robi mi się gorą, całe ciało zaczyna drżeć a ręce robią się mokre i także drżą, nie wiem co to jest.Jak jem posiłki z krewnymi staram się to ukryć ale nie zawsze wychodzi. Nie mam pojęcia co mam robić, nie wiem skąd to się wzięło bo kiedyś tak nie miałam zawsze byłam duszą towarzystwa, a teraz unikam spotkań,ogarnia mnie lęk.Proszę o pomoc.Pozdrawiam

Dzień dobry,

Może Pani skorzystać z konsultacji u psychologa czy psychoterapeuty, którzy po zbadaniu Pani określą najlepszą drogę dalszego postępowania.

Opisywane przez panią trudności, odpowiadają fobii społecznej. Fobia społeczna, może występować w każdym wieku i nie jest wywołana jednym czynnikiem a kombinacja różnych czynników.
Z pewnością znacząco obniża satysfakcję życiową i przynosi cierpienie.
Prosze więc, koniecznie zgłosić się po pomoc do psychologa, najlepiej pracującego w nurcie poznawczo- behawioralnym.
Terapia przynosi pozytywne efekty ale musi być poparta pani dużym zaangażowaniem w terapii.
Osobiście polecam rownież zmianę diety i włączenie do terapii technik relaksacyjnych, co powinno dodatkowo wspomóc terapie.
Trzymam kciuki za szybkie efekty
Aneta