Lęki, zaburzenia oddychania, myśli samobójcze a wizyta u psychiatry

Witam.Siedem lat temu miałam stwierdzoną nerwicę.Skończyło się to na jednej wizycie u specjalisty.Byłam gimnazjalistką, więc rodzice podjęli tą decyzję.Teraz mam lęki, bóle,żołądka,problemy z oddychaniem,myśli samobójcze.Jestem pod opieką lekarza rodzinnego, dzięki lekom jakoś funkcjonuję.Chcę iść do psychiatry na prywatną wizytę.Jestem na etapie zbierania pieniędzy.Chciałabym uzbierać na parę wizyt.W jakim odstępie czasu te wizyty się odbywają?Można się umówić np.miesiąc po pierwszym spotkaniu?

Witam serdecznie.
Częstość wizyt u specjalisty dobierana jest indywidualnie w zależności od stanu psychicznego pacjenta. Myślę że nie ma konieczności, abyś wybierała się na leczenie prywatne. Niemal w każdym mieście działają Poradnie Zdrowia Psychicznego, udzielającej bezpłatnej, fachowej pomocy w tego typu problemach.

Wl leczeniu zaburzeń o podłożu depresyjnym i nerwicowym najczęściej stosuje się połączenie farmakoterapii (leki) z psychoterapią. Psychoterapia jest elementem niezbędnym. Same leki nie pomogą. Fundusz refunduje jedynie 12 tygodni psychoterapii, potem zostaje tylko leczenie prywatne. Z kolei w ramach funduszu ma Pani prawo do bezpłatnych wizyt u lekarza psychiatry. Dlatego proponuję, aby skorzystać z tej opcji i jak najszybciej umówić się do specjalisty. Wizyty u psychiatry najczęściej wyznaczane są raz na miesiąc, czasem częściej. Leczenie psychoterapeutyczne z kolei wymaga cotygodniowych sesji. Należy się upewnić, że specjalista, którego Pani wybierze, posiada kwalifikacje w zakresie psychoterapii. Objawy, które Pani opisuje, są niepokojące, więc proszę nie zwlekać, tylko jak najszybciej skontaktować się z lekarzem psychiatrą. Im szybciej rozpocznie Pani leczenie, tym szybciej może Pani wrócić do zdrowia.