Lekki ból pleców i skurcze podczas pływania

Witam, od tygodnia bolą mnie plecy po prawej stronie na dole nad pośladkiem, zawsze po przebudzeniu. Jest to lekki ból. Do tego w sobotę jak pływałam, to przez chwilę jakby w tym miejscu miałam skurcz. Badania moczu i krwi w normie. Co to może być?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Prawdopodobnie doszło do naciągnięcia/nadwyrężenia mięśni pleców (przy założeniu, że nie doszło do żadnego urazu mechanicznego). Skurcz może wynikać z niedoboru magnezu i witaminy B6.
Do ich niedoboru może dojść z powodu np. nadmiernego spożycia kawy i codziennego stresu.
Pływanie przy zespołach bólowych mięśni placów jest jak najbardziej wskazany, gdyż odciąża te grupy mięśniowe, co pozwala na ich rozluźnienie i regenerację