Łysina u 32-latka

witam, mój facet ma problem z 'łysiną' ma 32 lata... jego ojciec i brat również, ma bardzo malutko włosów na środku głowy, od czoła po 'gniazdo' po bokach i z tyłu ma dość dużo włosów, oglądałam różne szampony i tabletki ale troche tego jest i nie są tanie, czy możecie mi państwo polecić coś skutecznego i czy lepiej zacząć próbować od samych szamponów czy to może nie wystarczyć ? z góry dziękuję za pomoc

Lek. Marta Gryszkiewicz

W przypadku predyspozycji genetycznej do łysienia (a na to wskazuje, skoro brat i ojciec równiez łysieją) szampony i ampułki zwykle nie przynoszą spektakularnych efektów. Łysienie można próbować leczyć hormonalnie (finasteryd) po uprzedniej konsultacji dermatologicznej i przy braku przeciwwskazań do terapii.