Mała ilość spermy na ręku a możliwość zapłodnienia podczas korzystania z toalety

Pilne! Na moją rękę dostała się sperma, raczej w małej ilości, ale na pewno się na niej znajdowała. Po dotknięciu owej spermy, po ok. 3 minutach udałam się do toalety załatwić swoją potrzebę fizjologiczną. Nie umyłam ubrudzonej ręki. Czy jest możliwość, że podczas podcierania warg sromowych ubrudzoną od spermy ręką mogło dojść do zapłodnienia? Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko ciąży właściwie nie istnieje. Nie ma powodów do niepokoju.