Mam megacolon i problem z obstrukcją. Czy mogę powtórzyć dietę?

Muszę schudnąć 30 kg. Czy można po jakimś czasie powtórzyć dietę? Juz schudłam 10 kg, ale mam problem z obstrukcją, żadne środki nie pomagają. Mam megacolon, dlatego tyłam przez całe życie. Mam 66 lat.
66 LAT ponad rok temu

Witam,

Tak, oczywiście można powtórzyć dietę (choć należy mieć na uwadze, iż każda dieta niskoenergetyczna przyczynia się do obniżenia przemiany materii).
Niemniej nie podała Pani żadnych danych (obecnej masy ciała, wzrostu), stąd nie wiem czy takowa dieta jest Pani rzeczywiście potrzebna.
Myślę, iż w przypadku tak delikatnego schorzenia powinna pozostawać Pani pod jednoczesną opieką lekarza i dietetyka.

Pozdrawiam