Mdłości, bóle głowy, ból pleców i infekcje intymne przy antykoncepcji hormonalnej

Dzień dobry! Chciałabym się poradzić. Biorę tabletki antykoncepcyjne od 17.09.2014 od pierwszego dnia miesiączki. Przez pierwszy tydzień stosowania bardzo źle się czułam po nich ale później minęło i czułam się dobrze. 11.10. współżyłam a na następny dzień dostałam okres. Potem pojawiły się mdłości i bóle głowy, które trwały przez 3 dni. Od 25.10 objawy się pogorszyły doszedł do tego ból pleców,piersi i infekcje intymne. Dlaczego tak się dzieje? Czy to może objawy ciąży?

Podawane przez Panią objawy mogą być skutkami ubocznymi stosowania doustnej antykoncepcji. Należy jak najszybciej umówić się na wizytę u ginekologa, który Panią zbada i być może zdecyduje o zmianie preparatu lub metody antykoncepcji.