Czy takie bóle głowy i żołądka mogą być spowodowane antykoncepcją?

Czy bóle i kłucie w żołądku, bóle głowy oraz w szczególności mdłości, które pojawiły się po 2 miesiącach brania tabletek antykoncepcyjnych, mogą być nimi spowodowane i wymagana będzie zmiana? Jestem w trakcie 4 miesiąca antykoncepcji, a mdłości i dyskomfort na żołądku nadal są każdego dnia. Czekam na wizytę u endokrynologa.
KOBIETA, 25 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

tak, opisane przez Panią objawy, takie jak bóle i kłucie w żołądku, bóle głowy oraz mdłości mogą być skutkiem ubocznym stosowania tabletek antykoncepcyjnych.

Jeśli bóle i mdłości są uciążliwe i utrzymują się przez dłuższy czas, konieczna może być zmiana metody antykoncepcji lub zmiana konkretnych tabletek antykoncepcyjnych na inne, które będą lepiej odpowiadały Pani organizmowi.

Wizyta u endokrynologa to dobry krok, który pomoże w zdiagnozowaniu przyczyny dolegliwości i znalezienia odpowiedniego rozwiązania.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, od którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/niepokojace-objawy-przy-stosowaniu-pigulek-antykoncepcyjnych

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.