Mieszane zaburzenia osobowości

Mam 20 lat, zdiagnozowano u mnie mieszane zaburzenia osobowości. Zasadniczo 1 kompletnie nie rozumiem mojego życia, jakby działo się samo 2 nie umiem określić swojej tożsamości, zainteresowań, preferencji seksualnych 3 b. lubię być wsród ludzi, utrzymuję stałe kontakty, ale nie interesują mnie żadne bliższe związki 4 dzikie wahania nastrojów, b. chaotyczne życie, często myślę o samobójstwie. Wcześniej szukałam przyczyn w chorobach psychicznych, ale nie. Czy współwystępuje schizoid/borderline?

Dzień dobry,

Jeżeli chce Pani zmienić swój sposób funkcjonowania / przeżywania to namawiam na podjęcie psychoterapii. Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: PZP, w oddziałach szpitalnych specjalizujących się w leczeniu z.o lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości. Tutaj znajdzie Pani również cenne informacje - http://www.zaburzeniaosobowosci.pl/

Witam,
gorąco polecam skorzystanie z psychoterapii. Prawdopodobnie potrzebna będzie raczej terapia długoterimnowa, np. terapia schematu. Pomoże to pani poznać samą siebie i poradzić sobie z trudnościami, których pani od lat doświadcza.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl