Możliwość bezkrwawej miesiączki

Witam. Od kilku dni spóźnia mi się okres (miesiączkuję regularnie). Mam jednak wszystkie jego objawy - charakterystyczne bóle brzucha i piersi, mdłości itd. Wszystko, co zawsze, oprócz krwawienia. W mojej pochwie są jednak jakby strzępki ciała, śluzówki. Obserwuję je zawsze w krwi menstruacyjnej, lecz teraz występują bez niej, są białe. Nie mam wydzielin z pochwy, żadnego świądu, pieczenia itd. O co może chodzić? Czy mogę mieć bezkrwawą miesiączkę czy jest to raczej coś poważnego?

Aleksander Ropielewski

Taka sytuacja możliwa jest tylko wprzypadku przeszkody mechanicznej w odpływie krwi z dróg rodnych. Więcej mógłbym powiedzieć po przeprowadzeniu badania ginekologicznego. W przypadku dalszego niewystąpienia miesiączki sugeruję kontakt z ginekologiem.