Możliwość zarażenia się wścieklizną przez dziecko

Dwa tygodnie temu mój pies zagryzł jeża.Po tym jak go upuścił moja córka podeszła do psa i zjrzała mu do mordy ,mówi że nie umyła potem rąk.Proszę o odpowiedź czy mogła zrazic się wścieklizną jeżeli jeż byłby na nią chory .Lekarz pierwszego kontaktu powiedział mi że u nas wścieklizna nie wystepuje (Wielkopolska-Jarocin) i nie mam się czym martwić.Proszę o odpowiedź bo zaraz zwariuję.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Jeżeli u psa nie występują objawy infekcji i był on szczepiony przeciwko wściekliźnie, a córka nie została przez niego pogryziona, to nie ma ryzyka zakażenia.