Nagły wzrost wagi ciała a zatrzymywanie wody w organizmie

witam niepokoi mnie to ze ostanio przytylam kolo 5kg mimo ze nie zwiekszylam posilkow a wrecz zmniejszylam a waga stoi w miejscu?dodam ze nie przyjmuje zadnych lekow zwiekszajacych mase ciala, natomiast robilam badania na tarczyce, nerki i glukoze we krwi i wyszly dobre???wiec co jest nie tak z moim organizmem?czyzby sie woda zatrzymala prosze o rade???

Witam ,rozumiem ,że hormonów również pani nie przyjmuje?
Proszę mi powiedzieć jak wyglądały wcześniejsze posiłki? I do jakiego stopnia je Pani zmniejszyła ( ponieważ drastyczne zmniejszenie posiłków ,może wcale nie służyć spadkowi wagi a wręcz odwrotnie ponieważ organizm się broni) Dieta musi być dobrze zbilansowana i organizm dobrze nawodniony.Jeśli potrzebuje Pani pomocy w celu ustalenia odpowiedniej diety redukcyjnej dla Pani zachęcam do kontaktu prywatnego, chętnie pomogę.
Pozdrawiam,
Anna Zientalska

Agata Zmorkowska Dietetyk, Poznań

Witam,
najlepszym rozwiązaniem Pani problemu z wagą i rozwianiem wszystkich wątpliwości dotyczących zbędnych kilogramów będzie wizyta u dietetyka. Skontroluje on Pani wagę, dokona specjalistycznych pomiarów względem zatrzymanej wody metabolicznej oraz zbędnego tłuszczu w organizmie jak również pomoże wprowadzić zdrowe nawyki i zmodyfikuje jadłospis.Być może popełnia Pani błędy żywieniowe np. nie je regularnych posiłków czy też nie pije odpowiedniej ilości wody mineralnej lub też Pani dieta jest źle zbilansowana kalorycznie albo brakuje np.aktywności fizycznej.
Pozdrawiam,
Agata Zmorkowska

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Przydatna byłaby analiza sposobu żywienia, wtedy moglibyśmy okreslić czy kaloryczność potraw się nie zmieniła. Zmiana trybu życia np. zaprzestanie spacerów, więcej pracy siędzacej tez może dać takie efekty przybierania na wadze.