Kobieta , 18 lat Około 2 tygodni temu wróciłam z "wakacyjnej" pracy.Bylam zmuszona pracować na kolanach po 15 gordzin dziennie.Od tego czasu strasznie bolą mnie nogi.Na początku czułam ból w kolanach, który minął i zrobiłam kilka ćwiczeń na nogi od tej pory mam napięte, bolące i rwące mięśnie, moje nogi sa okropnie zmęczone a stawy strzelają.Nigdy wcześniej nie miałam takich problemów PROSZĘ O POMOC!
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam,
przemęczone mięśnie mogą dawać takie objawy. W tym momencie najskuteczniejsze będą delikatne masaże rozluźniające, kąpiele z dodatkiem soli epsom. Proszę nie wykonywać forsownych treningów. Najlepsza będzie nieskomplikowana joga lub pilates.
Regeneracja wymaga też zdrowego odżywiania, warto odstawić cukier i przetworzoną żywność. Jest Pani młoda, organizm wkrótce się zregeneruje. W razie pogorszenia należy skonsultować się z lekarzem.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.
  • Ból nogiBól mięśni nóg to coraz częstsza dolegliwość, która pojawia się u różnych osób, niezależnie od wieku. Uczucie zmęczonych nóg najczęściej występuje u kobiet, które przechodzą menopauzę. Powodem są zmiany hormonalne.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Medycyna naturalna

100 sprawdzonych sposobów na pozbycie się bólu bez leków

100 sprawdzonych sposobów na pozbycie się bólu bez leków

Chroniczny ból dotyka każdego dnia miliony osób na całym świecie. Nic więc dziwnego, że w każdym kraju, także w Polsce, z roku na rok rośnie liczba zażywanych tabletek przeciwbólowych. I chociaż przyjmowanie medykamentów pod opieką lekarza jest bezpieczne,...