Nasilający się cellulit w wyniku stosowania antykoncepcji hormonalnej

Witam, Od paru miesięcy borykam się z celulitem który nasilił się znacząco, w wyniku stosowania antykoncepcji hormonalnej w postaci plastra Evra.Jestem od dawna na zdrowej diecie.Piję dużo wody oraz zielonej herbaty. Nie jem słodyczy, soli, cuktór złożonych oraz tłuszczy. Używam regularnie kosmetyki na celulit. Staram się również kilka razy w tyg ćwiczyć.. Dlaczego on nie znika... mam 24 lata u dwójkę dzieci. Moja waga to 54 kg wzrost 172 cm, jestem na pierwszy rzut oka osobą szczupła.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Trudno określić czy do nasilenia zmian doszło na skutek stosowania antykoncepcji. Niemniej jednak warto udać się na wizytę do lekarza medycyny estetycznej, który wdroży odpowiednie postępowanie.