Nasilenie bólu nogi po wypadku na motorze

Dzien dobry . MOja sytuacja wyglada nastepujaco. pod koniec mama milalam wypadek motorem , na kolanie pojawily sie siniaki i kolano bolalo w trakcie chodzenie, kulałam. Bylam u ortopedy i zrobil zdjecie lecz ze zdjecia nic nie wyszlo , ze nic nie ma. Przepisany mam stabilizator . Chodze w nim z wyprostowana noga bo jak zginal to boli. Jednak bol sie nasilil i promieniuje. Na przod kolana z poczatku bolalo tylko kolano i promieniowalo do łydki teraz jest gorzej . prosze o opinie,

Piotr Pilarski

Po urazie taki ból może trwać bardzo długo. Więzadła muszą się zagoić a to trwa. Najważniejsze, że nie ma złamania.

Pozdrawiam.

Szanowna Pani, uraz stawu kolanowego to nie tylko złamanie. Najpweniej doszło do uszkodzenia w zakresie tkanek miękkich ( ściegna, mięsnie, więzadła, łąkotki itd). Jeżeli objawy kliniczne utrzymują się nadal sugeruję badanie kliniczne (kontrolne) u ortopedy, który zadecyduje czy są w Pani wypadku wskazania do rozszerzenia diagnostyki ( np. rezonans magnetyczny) celem wdrożenia odpowiedniego leczenia : zachowawczego lub operacyjnego. Pozdrawiam i radzę zgłosić się na badanie niezwłocznie.