Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nerwiak w okolicy kręgu piersiowego

Witam!U Męża zdiagnozowano nerwiaka w okolicy VII kręgu piersiowego(objawy typowe - postępujący niedowład kończyn dolnych, w typ przypadku z nasileniem na prawą stronę).Operacja za tydzień lub dwa.Lekarze mówią niewiele, a pytań cała masa: czy operacja nie powinna być szybciej, jak wysokie jest ryzyko uszkodzenia rdzenia podczas operacji, jak wygląda i ile czasu trwa rehabilitacja, jakie są szanse na całkowite odzyskanie władzy w nogach, jak długo nie będzie mógł pracować po operacji.Dziękuję.
ponad rok temu

Margines wycięcia czerniaka

Leczenie czerniaka polega na wycięciu zmiany wraz z fragmentem (marginesem) zdrowej skóry. Jak duży jest to margines? Na to pytanie odpowiada dr Zbigniew Żurawski, chirurg onkolog.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Termin operacji to wypadkowa wielu spraw. Są to m.in: czas potrzebny na wykonanie odpowiednich badań, przygotowanie pacjenta oraz niestety wolne miejsce w szpitalu. Operacja taka jest zabiegiem dość trudnym, jednak dla wykwalifikowane neurochirurga nie powinna być niczym nowym. Oczywiście jak każda tego typu operacja i ta niesie ze sobą ryzyko powikłań i niepowodzeń. Nie chciałbym przytaczać to suchych liczb, ponieważ odnoszą się one do ogółu a nie do konkretnie Pani Męża. Jeżeli paraliż związany jest z uciskiem struktur nerwowych przez mase guza po zabiegu szansa na cofnięcie się objawów jest bardzo duża.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam , nie mogę odpowiedzieć na żadne z powyższych pytań gdyż nie widzę ani badań obrazowych na podstawie których rozpoznano nerwiaka , ani ich opisu. Generalnie , scenariusz przyszłości może być skrajnie różny - od b. dobrego , tzn.z małymi ubytkami funkcji do b.ciężkiego. Odpowie na te pytania chirurg , który podjął decyzję o operacji. Proponuję poprosić o dłuższą chwilę rozmowy z tym chirurgiem w obecności męża! PACJENT MUSI WIEDZIEĆ JAKIE RYZYKO PODEJMUJE ŚWIADOMIE GODZĄC SIĘ NA OPERACJĘ! zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy