Nerwica lękowa i stres przed wizytą u psychiatry

Witam mam 18 i mam problem a więc tak mam nerwice chyba lękową chodze narazie do psychologa szkolnego zeby mi pomogl zapisalem sie tez do psychiatry na 13 stycznia.Ale mam pytanie jak mam sobie radzic z tym pani psycholog mi powiedziala ze moge do niej napisac na fb wrazoe czego.Ja siedze w domi i sie mecze stresuje sie strasznie np. Ze zamk e oczy i ze bede mial dusznosci i rzeczywiscie tak troche mialem wiem ze to dlatego ze sie balem ale nie wiem comamztymzrobicjak wyttzymac.Naraziespiedobrze

Witam serdecznie, przede wszystkim do psychiatry szedłbym tylko w ostateczności tzn.
wtedy kiedy inna terapia zawiedzie, jak Pan przeczyta poniższe linki zrozumie Pan dlaczego.:

http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/
http://psychotherapie-live.de/data/documents/STRES-zabija-akt..pdf

Nerwicę lękową i inne zaburzenia lękowe powinno się leczyć psychoterapeutycznie.
Radziłbym więc aby odwołał Pan termin u psychiatry i zrobił sobie nowy u psychoterapeuty.

Pozdrawiam serdecznie

Witam,
Objawy, które opisujesz są na pewno uciążliwe. Po wizycie u psychiatry powinno się poprawić - na pewno dojdziecie do wspólnych wniosków. Warto udać się na psychoterapię - to pomoże zmienić pewnie schematy, które utrudniają Ci funkcjonowanie. 13 stycznia już niedługo, dasz radę !

Pozdrawiam, Magfal

Witam.
Wizyta u psychologa to bardzo dobry krok w sytuacji gdy odczuwa Pan dolegliwości natury emocjonalnej. Psycholog szkolny nie ma jednak warunków do prowadzenia profesjonalnej psychoterapii, może jednak omówić z Panem wstępnie problem, odbarczyć, uspokoić lub po prostu skonsultować i odesłać do profesjonalisty po pomoc. Umówiona wizyta u psychiatry może być bardzo dobrą okazją do tego. Lekarz nie musi koniecznie od razu przypisywać leków, może wstępnie zdiagnozować i skierować do psychoterapeuty. Natomiast jeżeli leki okażą się potrzebne, z pewnością je przypisze.
Na pewno ważne jest aby zając się problemem, dobrze go rozpoznać i zacząć leczyć, ponieważ przeważnie trudności emocjonalne same nie mijają, a wraz z czasem może Pan odczuwać coraz większy dyskomfort, a różne objawy mogą się nasilać, co niestety skutkuje utrudnieniem w normalnym funkcjonowaniu - w szkole, życiu i relacjach z ludźmi.
Pozdrawiam.

Justyna Dziwólska - Adamus

www.psychoterapia.lublin.pl

Witam Pana serdecznie. Rzeczywiście psycholog szkolny jest często pierwszą osobą do której trafia młody człowiek z takimi problemami. Może on udzielić wsparcia, służy radą. Często jednak nie ma on odpowiedniego wykształcenia, by prowadzić profesjonalną psychoterapię (chyba, że ma ukończoną 4 - letnią szkołę psychoterapii - może Pan o to zapytać). Właściwą metodą leczenia zaburzeń nerwicowych jest podjęcie psychoterapii. Są to regularne spotkania z terapeutą, odbywające się 1 lub 2 razy w tygodniu. Gdy objawy są nasilone i znacząco utrudniają życie konieczna jest również wizyta u lekarza psychitry. Chociaż leki działają jedynie na objawy (psychoterapia leczy przyczyny), lekarz czasami pomoże szybciej, niż jest w stanie zrobić to terapeuta. Terapeuta jednak z czasem dotrze do przyczyn dolegliwości i zyska Pan szansę na dalsze funkcjonowanie już bez pomocy leków. Powinien Pan więc poszukać pomocy doświadczonego terapeuty, a w pierwszym okresie leczenie skonsultować się dodatkowo z lekarzem psychiatrą.

Małgorzata Danielewicz
www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl