Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 3 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nerwica lękowa i stres przed wizytą u psychiatry

Witam mam 18 i mam problem a więc tak mam nerwice chyba lękową chodze narazie do psychologa szkolnego zeby mi pomogl zapisalem sie tez do psychiatry na 13 stycznia.Ale mam pytanie jak mam sobie radzic z tym pani psycholog mi powiedziala ze moge do niej napisac na fb wrazoe czego.Ja siedze w domi i sie mecze stresuje sie strasznie np. Ze zamk e oczy i ze bede mial dusznosci i rzeczywiscie tak troche mialem wiem ze to dlatego ze sie balem ale nie wiem comamztymzrobicjak wyttzymac.Naraziespiedobrze
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 11 miesięcy temu

Leczenie nerwicy

Witam serdecznie, przede wszystkim do psychiatry szedłbym tylko w ostateczności tzn.
wtedy kiedy inna terapia zawiedzie, jak Pan przeczyta poniższe linki zrozumie Pan dlaczego.:

http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/
http://psychotherapie-live.de/data/documents/STRES-zabija-akt..pdf

Nerwicę lękową i inne zaburzenia lękowe powinno się leczyć psychoterapeutycznie.
Radziłbym więc aby odwołał Pan termin u psychiatry i zrobił sobie nowy u psychoterapeuty.

Pozdrawiam serdecznie

Psychoterapeuta, psychosomatyk, coach, hipnoterapeuta i trener mentalny.
umów wizytę 0

Witam,
Objawy, które opisujesz są na pewno uciążliwe. Po wizycie u psychiatry powinno się poprawić - na pewno dojdziecie do wspólnych wniosków. Warto udać się na psychoterapię - to pomoże zmienić pewnie schematy, które utrudniają Ci funkcjonowanie. 13 stycznia już niedługo, dasz radę !

Pozdrawiam, Magfal

Psycholog i psychoterapeuta w trakcie certyfikacji.
umów wizytę 0

Witam.
Wizyta u psychologa to bardzo dobry krok w sytuacji gdy odczuwa Pan dolegliwości natury emocjonalnej. Psycholog szkolny nie ma jednak warunków do prowadzenia profesjonalnej psychoterapii, może jednak omówić z Panem wstępnie problem, odbarczyć, uspokoić lub po prostu skonsultować i odesłać do profesjonalisty po pomoc. Umówiona wizyta u psychiatry może być bardzo dobrą okazją do tego. Lekarz nie musi koniecznie od razu przypisywać leków, może wstępnie zdiagnozować i skierować do psychoterapeuty. Natomiast jeżeli leki okażą się potrzebne, z pewnością je przypisze.
Na pewno ważne jest aby zając się problemem, dobrze go rozpoznać i zacząć leczyć, ponieważ przeważnie trudności emocjonalne same nie mijają, a wraz z czasem może Pan odczuwać coraz większy dyskomfort, a różne objawy mogą się nasilać, co niestety skutkuje utrudnieniem w normalnym funkcjonowaniu - w szkole, życiu i relacjach z ludźmi.
Pozdrawiam.

Justyna Dziwólska - Adamus

www.psychoterapia.lublin.pl

umów wizytę 0

Witam Pana serdecznie. Rzeczywiście psycholog szkolny jest często pierwszą osobą do której trafia młody człowiek z takimi problemami. Może on udzielić wsparcia, służy radą. Często jednak nie ma on odpowiedniego wykształcenia, by prowadzić profesjonalną psychoterapię (chyba, że ma ukończoną 4 - letnią szkołę psychoterapii - może Pan o to zapytać). Właściwą metodą leczenia zaburzeń nerwicowych jest podjęcie psychoterapii. Są to regularne spotkania z terapeutą, odbywające się 1 lub 2 razy w tygodniu. Gdy objawy są nasilone i znacząco utrudniają życie konieczna jest również wizyta u lekarza psychitry. Chociaż leki działają jedynie na objawy (psychoterapia leczy przyczyny), lekarz czasami pomoże szybciej, niż jest w stanie zrobić to terapeuta. Terapeuta jednak z czasem dotrze do przyczyn dolegliwości i zyska Pan szansę na dalsze funkcjonowanie już bez pomocy leków. Powinien Pan więc poszukać pomocy doświadczonego terapeuty, a w pierwszym okresie leczenie skonsultować się dodatkowo z lekarzem psychiatrą.

Małgorzata Danielewicz
www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety