Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niechęć do kontaktów ze znajomymi

Witam. Od dłuższego czasu zrobiłem się dziki jak to mówi moja dziewczyna ponieważ nie lubię imprez źle się czuje wole w domu siedzieć nie pije alkoholu bo tak samo źle się po nim czuje nie chce nigdzie wychodzić nie wiem co zemna się dzieje , po alkoholu zaraz robi mi się gorąco na twarzy, mi jest dobrze jak siedzę w pokoju i mam spokój co to może być?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Witam. Nie ma nic niepokojącego w tym, że nie chce Pan pić alkoholu ani w tym, że nie lubi Pan imprez. Każdy człowiek jest inny, nie wszyscy muszą być od razu "duszami towarzystwa". Warto może byłoby przeanalizować źródła tej Pana "dzikości" - może obecni znajomi nie pasują Panu? A może faktycznie przeżywa Pan jakiś kryzys? A może po prostu jest to stan przejściowy. Generalnie rzecz biorąc bycie domatorem jest w porządku. Pozdrawiam!

Psycholog i terapeutka Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach.
0

Jeżeli jest panu z tym dobrze, to nic to nie jest - po prostu ma pan taki okres w życiu, kiedy woli ciszę, samotność i spokój. Jeżeli jednak ten brak kontaktów z ludźmi wynika z czegoś innego i powoduje dyskomfort, a dodatkowo odczuwa pan apatię, smutek, niechęć, brak motywacji do działąń - wtedy jest to już inna bajka i warto zasięgnąć porady psychologa. W takim wypadu bowiem możemy mówić np. o zaburzeniach nastroju.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy