Niedomykalność serca i depresja

Dobry. Wieczór moje pytanie to jezeli kardiolog przy badaniu stwierdził szmer nad sercem i nie dotykalność zastawki i skierował na rtg klatki i pani robiaca rtg pokazywala zdj i mowila ze wygląda tak jakby bylo oklapłe(zkapciałe)takiego uzyla slowa wiec niewiem czy się bać?? Stwierdzila ze każdy ma inną. Nature mam bole glowy jakby ciśnienie bol w klatce ale wczesniej miałam stwierdzoną. Depresje lękową ale przy tej nie domykalnosci lekarz powiedzial ze też. Są. Dziękuje i proszę o odp.

Witam,

rozumiem Pani sytuację i lęk dotyczący straty zdrowia i poczucie zagrożenia życie.Tak znaczne emocje dotyczące wyobrażenia wielkości własnej choroby i zagrożeń z nią związanych, na pewno wiążą się ze znacznym stresem, który utrudnia codzienne życie. Jednak często nasze przekonania i wyobrażenia dotyczące chorób, okazują się zupełnie niepodobne do tego co dostrzega lekarz. Niedomykalność zastawki, jest problemem z którym żyje wielu ludzi, radząc sobie z dolegliwościami o których Pani wspomina, stosując leki wspomagające, kontrolując swój stan zdrowia, współuczestnicząc w procesie leczenia.
Od przekonań na temat choroby i własnych działań, w dużej mierze zależy czy będziemy bierni czy aktywni w codziennym życiu z chorobą.
Zatem proszę nie upadać na duchu, trzeba o siebie zadbać, zatroszczyć się o swoje samopoczucie, podjąć starania o zredukowanie napięć i stresów. Może warto byłoby spotkać się z psychologiem by wspólnie zaplanować sposoby radzenia sobie z trudnościami, sposoby obniżania napięcia, wyrażania emocji i zachowania sprzyjające zdrowiu.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571

czasem stosując leki wspomagające, jednak często leki nie są potrz

Dzień Dobry Pani,

Bazując na tym, co Pani napisała, domniemywam, że Pani z RTG wyraziła się nieco żartobliwie, a prawdopodobnie nie ma nic, co by mogło Panią niepokoić.

Życzę Pani dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej