Niedożywienie u koleżanki chorej na anemię

Koleżanka ma anemię. Od roku nic nie je z przyczyn finansowych, możliwe, że ma anemię z niedożywienia i braku żelaza, szacunkowo obliczyłem, że je jedzenie o wartości od 0 zł do 2 zł dziennie. Czy dostarczenie żywności na lepszym poziomie wyleczy anemię, czy musi się leczyć do końca życia, i jak ma się leczyć? Czytałem też że sport podnosi ilość czerwonych krwinek.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, przy tak niskim koszcie racji pokarmowej nie jest możliwe zapewnienie prawidłowego żywienia. Proszę zgłosic sie do rejonowego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej .
Pozdrawiam

Witam, koszt wyżywienia Pani koleżanki jest zbyt niski aby zbilansować prawidłowo dietę i dostarczyć dla organizmu wszystkich niezbędnych składników pokarmowych.