Nietolerancja laktozy u 2,5-letniego synka

Witam serdecznie. Czy uczulenie lub nietolerancja laktozy ujawnia sie od poczatku jej spozywania czy po pewnym czasie? Moj synek ma 2,5roku I od 6 mcy pije poltluste pleko rano I wieczorem zageszczane kleikiem. OD kilku dni po wypiciu mleka ma biegunke, oraz po zjedzeniu twarogu. Mleko I kasze uzuwam Te same. Czy moze to oznaczac nietolerancje? Pojawila sie rowniez wysypka wygladajaca jak drobny piasek na czole e zdloz lini z wlosami. Mama Michalka

To może być albo alergia na białko mleka krowiego albo nietolerancja laktozy. W obu przypadkach należy zalecić specjalistyczne badania - powinny się odbyć 2 konsultacje - alergologiczna i gastroenterologiczna. Pozdrawiam