Niewielki ból serca po obfitym i szybkim jedzeniu

Witam!Po obfitym,szybkim jedzeniu odczuwam niewielki ból serca.Dodam ze czasami bywa tak ze sniadanie zjem np.o 10tej a ten ostatni dobitny posiłek 19,20sta a czasami jeszcze później.Nie wiem czy to istotne ale waże 70kg przy wzroście 186 i mam 36 lat.To tzw.szybka przemiana materi bo z apetytem u mnie wszystko w jak najlepszym pożądku.Zauważyłem że przy normalnym trybie odżywiania tego problemu nie ma.Nie zdziwiłbym sie gdyby chodziło o żoładek ale serce-nie rozumie.

Witam
W opisanym przez Pana problemie nie chodzi o żołądek lecz o jelita. Rozdęte jelito w wyniku spożywania ciężkostrawnego, wzdymającego posiłku zwłaszcza o późnej porze kiedy jelita powinny się regenerować i być puste a nie przepełnione uciskają serce i stąd opisane objawy. Tak więc gorąco zachęcam do prawidłowego odżywiania i rozważenia indywidualnej kuracji oczyszczającej i regenerującej jelita, które ustalam na wizytach stacjonarnych lub przez Skype w Gabinecie Dietoterapii. Szczegóły: www.dieta.eko.org.pl Serdecznie pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, te 2 narządy są położone dość blisko, tak czy inaczej proszę z bólem serca zgłosić się do lekarza, który po badaniu umiejscowi przyczynę bólu i zleci ewentualnie leczenie, Pozdrawiam