O czym świadczy stale podwyższoną amylaza we krwi?

Od kilku lat (wcześniej nie badałam) mam stale podwyższoną amylazę we krwi (o ok. 100-300), okresowo także amylazę w moczu (o ok. 200) i lipazę (o ok. 10). Towarzyszą mi niiezbyt silne bóle nadbrzusza i w lewym boku. Gastroskopia, usg - bez zmian. W badaniu EUS trzustka o budowie niejednorodnej, trzy pasma zwłoknień, brak ogniskowych. Podobno wszystko w granicach normy. Czy świadczy to o PZT?

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie da się jednoznacznie ocenić, skoro nawet obraz w EUS jest w granicach normy, sugeruję obserwacje i okresowe USG,do rozważenia tomografia komputerowa.
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne dalsze Diagnostyka ewentualne dalsze Postępowanie Terapeutyczne lub lecznicze. Proszę koniecznie udać się do lekarza Gastroenterologia