Obecność wynaczynionej krwi w przedniej części bruzdy bocznej oraz w rowkach płata skroniowego po str. prawej

W dniu 05.07 doznałem urazu głowy, uderzając potylicą o ziemię. Straciłem przytomność. W szpitalu Tomografia wykazała obecność wynaczynionej krwi w przedniej części bruzdy bocznej oraz w rowkach płata skroniowego po str. prawej - cechy pourazowego krwawienia podpajęczynówkowego. Byłem leczony zachowawczo. Po 10 dniach leżenia. Trzeci tomograf wykazał brak obecności wynaczynionej krwi. Wyszedłem. Jakie jest prawdopodobieństwa kolejnego kolejnego krwawienia? Mogę uprawiać sex?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Krwawienie było spowodowane urazem. Oczywiście zawsze istnieje możliwość, jak u każdego innego człowieka, wystąpienia samoistnego krwawienia podpajęczynówkowego, ale to jest zupełnie inna choroba i ne ma związku z przebytym urazem.
Procesy " naprawcze, gojenia" trwają znacznie dłużej niż wykazany w tomografii komputerowej brak krwi.
Ja to porównuję do uderzenia z powstaniem " siniaka" ; to też jest wynaczyniona krew tyle, że do tkanki podskórnej /mięśniowej. Taki siniak goi się czasem bardzo długo zanim całkowicie zniknie i resztki przetwarzanej krwi zostaną uprzątnięte.
Analogiczny proces zachodzi w głowie. Potrzeba też czasu aby doszło do pełnego "zagojenia" uszkodzonych naczyń, tych z których wylała się krew.

Należy jeszcze przez jakiś czas unikać czynności powodujących wzrost ciśnienia śródczaszkowego, a do takich należy aktywność seksualna.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty