Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Objawy stenozy obu otworów m-k na poziomie konfliktu z nerwami rdzeniowymi L5

Proszę o interpretacje wyniku MR kręgosłupa lędźwiowo - krzyżowego. Objawy kręgozmyku przedniego stopnia I typu prawdziwego z obustronną kręgoszczeliną w odcinkach międzywyrostkowych luków L5 widoczny na poziomie L5/S1.Tarczam-k L5/S1 z oznakami degeneracji,przewężona,z cechami dehydracjii uogólnionej wypukliny, która wpływa na przewężenie otworów m-k obustronnie.Objawy stenozy obu otworów m-k na tym poziomiei konfliktu z nerwami rdzeniowymi L5.W trzonie L1 widoczne hyperintensywne ognisko 8mm
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI wykazał kręgozmyk czyli przemieszczenie kręgów wraz z całym odcinkiem kręgów wyżej leżących ku przodowi w stosunku do kręgu położonego niżej. Wykazał również chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie, ortopedą lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy